Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

"Zima w szkole 2023"

3 lutego 2023

W dniach od 30 stycznia do 3 lutego 2023 roku po raz kolejny odbyła się akcja „Zima w szkole”.

Dzięki działaniu Dyrektora Szkoły - dr Bogdana Dobruckiego, przy wsparciu kierownika wypoczynku - mgr Barbary Maziarz udało nam się wziąć udział w projekcie "Kraków Wspólnie", organizowanym przez Fundację Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, sfinansowanym ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF)
W ramach tej współpracy otrzymaliśmy dofinansowanie do wypoczynku naszych uczniów,
którzy za cały tygodniowy pobyt wraz z licznymi atrakcjami zapłacili jedyne 35zł.

W wypoczynku uczestniczyło 30 uczniów z klas I-VII. Dzieci miały okazję uczestniczyć w różnorodnych zajęciach integrujących grupę, rozwijających zainteresowania i wzbogacających wiedzę.
Akcję rozpoczęła wizyta w Żywym Muzeum Obwarzanka, gdzie w interaktywny sposób przedstawiono historię i tradycję wypieku obwarzanka. Uczniowie samodzielnie wykonali i zjedli własnoręcznie wykonane przysmaki. W najmniejszej na Świecie Fabryce Cukierków uczestnicy odbyli zajęcia pt. „ Jak to jest zrobione?”, czyli skąd się biorą cukierki i lizaki. We wtorek, w Cinema City obejrzeli seans „Kot w butach. Ostatnie życzenie”. Na zajęciach z RoboTim samodzielnie zbudowali i zaprogramowali helikopter oraz eksperymentowali z sodą oczyszczoną oraz octem tworząc „tańczące rodzynki”. W Muzeum Inżynierii Miejskiej poznali historię pisma oraz zobaczyli dawne maszyny drukarskie. Zasiadając w fotelu symulatora dostępnego na wystawie „Tramwaje na Wawrzyńca” spróbowali swoich sił jako motorniczy krakowskiego tramwaju. W Parku Rozrywki GOkidz! uczniowie poznali legendy krakowskie oraz oddali się szalonej zabawie w labiryncie atrakcji.
Dodatkowym urozmaiceniem zajęć były zabawy ruchowe i rozgrywki sportowe na sali gimnastycznej. Uczestnicy jedli pyszne obiady w stołówce szkolnej. Po posiłku chętni uczestniczyli w zajęciach czytelniczych poznając przygody bohaterów serii książek  „Przygody w Raju”.

Dzieci bardzo pomysłowo i kreatywnie spędziły tegoroczne ferie w szkole
a obie grupy były bardzo zdyscyplinowane.

Barbara Maziarz
Monika Smoleń
Ewa Trójniak-Szponder

galeria zdjęć