Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Święto Niepodległości w gr. 3 z udziałem uczennic kl. 6 Szkoły Podstawowej Nr 16

10 listopada 2022

 Przed ostatni tydzień dzieci z gr. 3 poszerzały swoje wiadomości na temat Polski. Uczyły się piosenek patriotycznych, poznawały mapę Polski, jej symbole narodowe, a także wykonywały prace plastyczne.
Dzięki współpracy z uczniami klasy 6 Szkoły Podstawowej Nr 16 i ich wychowawczynią P. Joanną Lewińską 10 listopada starszaki wzięły udział w Projekcie „Biało- czerwona dla Przedszkolaka” organizowanym przez Ośrodek Edukacji Obywatelskiej z Centrum Młodzieży im. Dr. H. Jordana w Krakowie
Podczas zajęć przygotowanych przez uczennice dzieci rozwiązywały zagadki na temat Święta Niepodległości, układały w dwóch drużynach Godła Polski na czas, ułożyły żywą flagę za pomocą kartek białych i czerwonych, a także wysłuchały pięknych piosenek patriotycznych zaprezentowanych przez starsze koleżanki, które nagrodziły gromkimi brawami świadczącymi, że występ bardzo się dzieciom podobał. 
Na koniec dzieci otrzymały od uczennic flagi Polski. 
Fotorelacja
Serdecznie dziękujemy: Biance, Karolinie, Alicji, Aleksandrze oraz Sylwii za pięknie przygotowane i przeprowadzone zajęcia, a także  Pani Joannie Lewińskiej za współpracę z Przedszkolem.