Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Obóz sportowy klasy 1b

4 listopada 2022

W dniach 2 – 4 listopada 2022r. uczniowie SP16 po raz kolejny gościli w Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych. Tym razem to uczniowie klasy 1b uczestniczyli w obozie sportowym.
Obiekt okazał się doskonale przygotowanym na zorganizowanie różnorodnych zajęć sportowych. Dzięki dopisującej pogodzie możliwe było wykorzystanie ogromnego obszaru terenów zielonych należących do ośrodka, do przeprowadzenia treningów w terenie. Przeprowadzone zostały treningi piłki nożnej na dużych, zielonych boiskach, gry i zabawy terenowe oraz treningi motoryczne dzięki m.in. siłowni zewnętrznej. Aktualna pora roku umożliwiała zajęcia na świeżym powietrzu jedynie do godzin popołudniowych, dlatego też sportowe zajęcia wieczorne odbywały się w dużej, spełniającej wiele wymogów hali sportowej. Niewątpliwym atutem ośrodka są warunki bytowe, dostosowane, jak się okazało, nawet dla dzieci w tak młodym wieku. Duże pokoje, przestrzenne łazienki, bezpieczne łóżka i szeroki korytarz powodowały, że dzieci czuły się bezpiecznie, niemal „jak w domu”. Sprzyjało to komunikacji i integracji interpersonalnej. Przy tak sprzyjających warunkach, nawet w tak młodym wieku, spora odległość od krakowskiego domu nie okazała się problemem, czego przejawem był brak tęsknoty i kontaktu z Rodzicami. Dzieci zapominały o konieczności użytkowania telefonów komórkowych w celu połączenia się z Rodzicami.
Duża aktywność fizyczna sprzyjała apetytowi, który zaspakajany był w postaci pysznych i różnorodnych posiłków serwowanych przez tutejszą stołówkę. Walorem edukacyjnym był spacer po okolicy, edukacja leśna, ozdabianie drzwi własnoręcznie wykonywanymi wizytówkami, rozwiązywanie dyktanda graficznego oraz integracyjne zajęcia w grupach.

Nawet tak krótki wyjazd spowodował integrację zespołu klasowego, nauczył wrażliwości, samodzielności i współpracy co zaowocuje w codziennej pracy w szkole.

Ewa Juścik
Ewelina Wilk
Ewa Trójniak-Szponder

zobacz zdjęcia