Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Lato w szkole 2022

8 lipca 2022

W dniach od 27 czerwca do 8 lipca 2022 roku po raz kolejny odbyła się akcja „Lato w szkole”. Uczestniczyło w niej 30 uczniów z naszej szkoły.
Dzieci miały okazję uczestniczyć w różnorodnych zajęciach integrujących grupę, rozwijających zainteresowania i wzbogacających wiedzę.

Akcja rozpoczęła się od zajęć z RoboTim podczas których uczestnicy wykonywali eksperymenty oraz slime’y, które zabrali do domu, W Muzeum Iluzjii doświadczali optycznych, fizycznych i historycznych iluzji. Mieli również okazję obcować z naturą podczas zajęć w Muzeum Przyrodniczym i Ogrodzie Botanicznym. Aktywnie uczestniczyli w grze terenowej w Krakowskiej Pijalni Zdrojowej. W Parku Rozrywki GOkidz! uczestniczyli w warsztatach „Cztery Żywioły”. W Teatrze Współczesnym podróżowali przez krainę bajek i baśni razem z „Kotem w butach”. Zwiedzili również ekspozycję w Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz budowali Miasto Przyszłości w „Strefie Kreatywności”. W SCKM odbyły się warsztaty plastyczne „Podwodny świat”  i „Afryka”. Atrakcją było wyjście do Cinema City na filmy animowane „Minionki. Wejście Gru” i „Buzz Astral”. Dodatkowym urozmaiceniem zajęć były spacery po okolicy oraz zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Uczestnicy jedli pyszne obiady w stołówce szkolnej. Po posiłku chętni uczestniczyli w zajęciach czytelniczych poznając przygody bohatera książki „Afryka Kazika”

Dzieci bardzo pomysłowo i kreatywnie spędziły w szkole początek wakacji.

 

Barbara Maziarz
Joanna Lewińska
Barbara Nalezińska
Dorota Szlagan-Fijał
Ewa Trójniak-Szponder