Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Turniej szachowy

28 kwietnia 2022

W dniu 23.04.2022r. w Szkole Podstawowej nr 21 im. Władysława Jagiełły w Krakowie odbył się Szachowy Turniej Klasyfikacyjny zorganizowany przez firmę GambiT M&R oraz Dyrekcję SP 21 w Krakowie. W turnieju wszyscy zawodnicy mogli uzyskac normy na V i IV kategorie szachową.

W zawodach udział wzięło ponad 120 uczennic i uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaki z województwa małopolskiego. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosiło 30 min na zawodnika w 5 grupach.

Fantastycznymi wynikami mogą poszczycić się uczniowie Naszej szkoły. Z 6 osobowego składu – Zuzanna Galon, Helena Wojciechowska, Antoni Wojciechowski, Juliusz Klima, Artem i Ustym Fesiuk największym sukcesem mogą poszczycić się Nasze szachowe dziewczyny. Zuzanna Galon z klasy 2a grając w grupie E (dziewczynki kl. I – VII ) znalazła się tuż za podium zdobywając 4 miejsce i tym samym uzyskała normę na V kategorię szachową. Druga nasza zawodniczka Helena Wojciechowska z klasy 2 dzięki pięknym matom wywalczyła od razu normę na IV kategorie szachową z pominięciem piątej co rzadko zdarza się w świecie szachów. V kategorię w trudnej grupie C (chłopcy kl. II – III) wywalczył również Ustym Fesiuk z klasy 2. W najtrudniejszej grupie D (chłopcy kl. IV – VII) doskonalą formą wykazał się startujący już z IV kategorią szachową Antoni Wojciechowski zajmując wysokie 5 miejsce.

Wszyscy pozostali uczniowie naszej szkoły dzielnie walczyli w różnych grupach godnie reprezentując SP 16 w Krakowie.

Brawo dziewczynki i chłopcy oby tak dalej. Ze wszystkimi widzimy się na kolejnych zawodach.

Rafał Barket