Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Wyjście do kinoteatru „Kijów”

29 kwietnia 2022

Dnia 8 kwietnia 22 klasy 1a i 3a wybrały się do kinoteatru na przedstawienie Wrocławskiego Teatru IN-ART. Pt. „Jaś i Małgosia”.

Korzystając ze słonecznej pogody obie klasy pokonały trasę do i z Kijowa pieszo. Wędrówka przez Planty stała się wiosenną wyprawą w poszukiwaniu pierwszych oznak w/w pory roku. Dzieci z dużym zapałem szukały śladów wiosny i z równie dużą radością meldowały o swoich spostrzeżeniach, odkryciach i znaleziskach.

Sala kinowo - teatralna przywitała nas pełna młodych widzów. Spektakl „Jaś i Małgosia” pokazał widzom perypetie dwojga rodzeństwa – Jasia i Małgosi – które z dala od domu musiały zmierzyć się z niebezpieczeństwami. Na szczęście, dzięki rezolutnej Małgosi i pomocy dobrego ducha lasu wszystko, jak na bajkę przystało, kończy się dobrze.

Przedstawienie wzbogacone było sugestywnymi kostiumami. Specjalna scenografia zapewniła wprowadzenie widzów w magiczny świat teatru. Na oczach dzieci, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, widzowie znajdowali się to na ganku domu Jasia i Małgosi, to w magicznym lesie, a już za chwilę w chatce z piernika Baby Jagi.
Widowisko obfitowało w liczne piosenki, od tanecznych utworów poprzez piosenkę autorską, aż do wzruszających ballad.
„Jaś i Małgosia” to spektakl współuczestnictwa. Wszystkie dzieci na Sali obserwowały co się działo na scenie z niekłamaną uwagą, spontanicznie reagując na wzruszające, pouczające i dowcipne perypetie bohaterów.

Polecamy to przedstawienie, pełne wrażliwości, z uniwersalnym przesłaniem poruszającym dzieci i dorosłych.

E. Juścik, J. Sitnik