Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

„Zielona Szkoła” klas IV-VI

30 kwietnia 2022

W dniach 25-29 kwietnia 2022r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w „Zielonej Szkole” w Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych. Mieszkali w pawilonie hotelowym otoczonym lasem. Serwowane posiłki były smaczne i różnorodne, wzbogacone o regionalne przysmaki.
„Złap oddech w górach!” - to hasło towarzyszyło naszemu pobytowi w Beskidzie Sądeckim. Program wypoczynku pocovidowego był bardzo bogaty i atrakcyjny. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wszyscy bawili się dobrze. Chętnie uczestniczyli w licznych konkursach i wycieczkach, a było tego niemało.
Odwiedzili Muszynę Zdrój, gdzie zwiedzili Ogrody Sensoryczne wraz z wieżą widokową, Zapopradzki Park Krajobrazowy, Ogrody Zmysłów z bogatą ekspozycją rzeźb greckich i weneckich oraz mini zoo.
W Krynicy Zdrój delektowali się w Pijalni wodami mineralnymi. Spacerując deptakiem obejrzeli zabudowę charakterystyczną dla miasta zdrojowego oraz zapoznali się z sylwetką Nikifora.
Podczas pobytu w Nowym Sączu zwiedzili Miasteczko Galicyjskie, które jest rekonstrukcją fragmentu zabudowy małomiasteczkowej dawnej prowincji monarchii austro-węgierskiej z przełomu XIX i XX wieku.
W Starym Sączu zobaczyli brukowe uliczki i zabytkowe elewacje kamienic wokół rynku. To miasto powiązane jest integralnie z zespołem klasztornym Sióstr Klarysek. Uczniowie przypomnieli sobie legendę o św. Kindze – „Skąd się wzięła sól w Wieliczce?”.
Był również czas na zajęcia edukacyjne, spacery po okolicy oraz zabawy integracyjne i rozgrywki piłki nożnej na terenie ośrodka. Niewątpliwą atrakcją było ognisko z pieczeniem kiełbasek i pianek.

Uczniowie wrócili do Krakowa bogatsi o nowe doświadczenia, przyjaźnie oraz regionalne pamiątki.

Małgorzata Kamzik, Aneta Górak
Barbara Maziarz, Ewa Trójniak-Szponder