Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Podsumowanie projektu “Jem zdrowo i kolorowo!”

24 czerwca 2021

      

Ile łyżeczek cukru zawiera tabliczka czekolady?, Co je polski nastolatek? i co kryje się w składach ulubionych przekąsek? Odpowiedzi na te i inne pytania związane ze zdrowym odżywianiem poznali uczniowie klasy III, uczestnicy zakończonego już projektu eTwinning “Jem zdrowo i kolorowo”.
Głównym celem projektu było podniesienie świadomości uczniów dotyczącej produktów żywnościowych, zachęcenie do wybierania zdrowej żywności, a także rozwijanie umiejętności pracy w grupie.
Wspólnie z 186 uczniami z 34 szkół z całej Polski, pod opieka p. Teresy Mazur, p. Barbary Nalezińskiej i p. Joanna Dziamarskiej rozwiązywali quizy i ankiety o zdrowym trybie życia. Stworzyli interaktywną prezentację o swoich ulubionych przekąskach i galerię plakatów promujących zdrowe odżywianie. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się również w komponowanie jadłospisu w kolorze czerwonym, tworzenie książki kucharskiej ze zdrowymi przepisami i kompozycji z warzyw i owoców.
Warto podkreślić, że zdrowe odżywianie było tematem przewodnim podczas lekcji języka angielskiego. Uczniowie poznawali nazwy owoców i warzyw, opisywali zawartość swoich śniadaniówek, rozwiązywali interaktywne quizy o zdrowym odżywianiu i śpiewali piosenki.

Zachęcamy wszystkich do świadomego i zdrowego odżywiania.
Niech inspiracją będą dla Was efekty naszej pracy, które znajdziecie w linkach poniżej:
Prezentacja “Co kryją nasze ulubione przekąski?”
Galeria plakatów
Kolorowy jadłospis
Książka kucharska

Warzywno- owocowe kompozycje

JDz