Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Projekt eTwinning “Jem zdrowo i kolorowo”

12 maja 2021

Klasa  III  bierze udział w projekcie eTwinning “Jem zdrowo i kolorowo”
Wszyscy wiemy, jak ważne jest zdrowe odżywianie a uczniowie klasy III będą w tej kwestii ekspertami. Wspólnie z uczniami z ponad 30 szkół w Polsce poznają przepisy na zdrowe dania i zalety zdrowego trybu życia a także rozwijają  umiejętność pracy w grupie.

W ramach projektu uczniowie pod kierownictwem pani Barbary Nalezińskiej i Joanny Dziamarskiej biorą udział w bardzo ciekawych działaniach:
- wspólnie tworzą dokument z informacjami na temat składu popularnych przekąsek pt. „Co kryje się w naszych ulubionych przekąskach?”
- wspólnie wymyślają hasła zachęcające do zdrowego odżywiania i tworzą plakaty z ich użyciem
- wspólnie pracują nad Kolorowym Jadłospisem.  Kolorem wiodącym naszego jadłospisu będzie kolor czerwony :)
- na lekcjach języka angielskiego poznają nazwy produktów żywnościowych, wspólnie opisują elementy piramidy żywieniowej, tworzą proste przepisy na zdrowe dania

 Uczniowie projektowali logo. W konkursie na logo projektu wzięły udział prace Oliwii Rejdak, Maksymiliana Kozłowskiego i Emilii Leleń.

Na platformie Zoom odbyło się również spotkanie z ekspertem z Panią Joanną Gadomską, znaną w sieci z prowadzenia strony FB "Biologia z Blondynką". To był zastrzyk wiedzy na temat tego, co jemy i jak to  wpływa na działanie naszych organizmów.