Noc w Wieliczce

2 października 2020

Dnia 30 września 2020 uczniowie klas 6 i 8 wyjechali do kopalni Soli "Wieliczka". Miasto Wieliczka przywitało nas obfitym deszczem i wszyscy z ulgą schronili się pod ziemią.  Na początek do pokonania było 380 schodów, kolejne kilometry były na szczęście już po płaskim terenie. Podczas spaceru przez kopalnię uczniowie zobaczyli najciekawsze i najładniejsze podziemne miejsca oraz poznali legendy związane z kopalnią. Uczniowie mieli również okazję spotkać się ze Skarbnikiem, pod okiem którego mogli uczestniczyć w mini turnieju.

Po wspólnej kolacji wszyscy udali się do kompleksu noclegowego pod ziemią. W zdrowym, solnym mikroklimacie Komory Słowackiego 125 m pod ziemią uczniowie mieli okazję do odpoczynku i zabawy. Rano, 1 października, wypoczęci wrócili do Krakowa.

AG