Dzień Otwarty w Naszej Szkole

3 kwietnia 2017

Późne popołudnie nie jest na co dzień porą, w której nasza szkoła tętni życiem, no - może z wyjątkiem sali gimnastycznej. W piątek, 31 marca, stało się jednak inaczej. Na korytarzach było tłoczno, gwarno i radośnie! Działo się tak za sprawą naszych gości – dzieci siedmioletnich i ich rodziców, których zaprosiliśmy do szkoły na Dzień Otwarty. Popołudniowe spotkanie rozpoczął Pan Dyrektor dr Bogdan Dobrucki witając wszystkich gości bardzo serdecznie w naszej szkole. Nad całością imprezy, a szczególnie nad wernisażem prac nadesłanych na konkurs „Portret Pani Wiosny” czuwała Pani Józefa Sitnik, którą wspierali inni nauczyciele, a także uczniowie samorządu szkolnego pod kierunkiem Pani Joanny Lewińskiej. Uczniowie klas III, IV i VI b uświetnili spotkanie fantastycznym przedstawieniem pt. „Księżniczka na Ziarnku Grochu” czyli „Bajka Samochwałka” Jana Brzechwy. Oglądając inscenizację, podziwialiśmy wspaniałą grę aktorską, piękne, barwne dekoracje, świetne kostiumy. Artystycznych doznań dostarczyło nam Kółko Teatralne, prowadzone przez Panią Łucję Milczanowską, której przy przygotowaniu przedstawienia na Dzień Otwarty pomagała Pani Elżbieta Kosieniak. I tu przyszedł czas na rozłąkę, która w przypadku przedszkolaków i rodziców bardzo często kończy się płaczem, ale nie w naszej szkole! Uśmiechnięte i podekscytowane dzieci pod opieką SU udały się na prowadzone przez panie nauczycielki zajęcia: polonistyczne, matematyczne, komputerowe, sportowe, plastyczne, języka angielskiego. W tym czasie, również rodzice i dzieci mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, zobaczyć dobrze wyposażone sale lekcyjne i porozmawiać z doświadczoną kadrą nauczycielską. Dzień Otwarty w naszej szkole zakończył się ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród za Portret Pani Wiosny.