Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

77. Konkurs Szopek Krakowskich

5 grudnia 2019

Dzisiaj 5 XII na Rynku Głównym odbyła się prezentacja szopek.

O godzinie 10:00 zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły (z pomocą rodziców) przynieśli wykonaną przez siebie szopkę. W południe przenieśliśmy ją w korowodzie przed estradę, gdzie odbyła się prezentacja wszystkich szopek. Następnie prowadzeni przez zespół muzyczny w strojach krakowskich zanieśliśmy do Celestatu na ul. Lubicz 16.

Szopkę wykonali uczniowie z klasy VII oraz uczestnicy zajęć artystycznych z klas IV - VI pod kierunkiem pani Józefy Sitnik. Nasza szopka jest tradycyjna: swoją architekturą nawiązuje do budowli krakowskich, jest dekoracyjna i kolorowa. Jej elementem są również wykonane przez uczniów figurki aniołów, Święta Rodzina w otoczeniu zwierząt, trzej królowie oraz śmierć, diabeł i Herod. Jest również akcent krakowski - na piętrze w środkowej wieży mamy element ruchomy - tańczy tam Lajkonik a z lewej strony rozgościł się Smok Wawelski.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie dyplomów odbędzie się niedzielę 15 grudnia w popołudnie, w Pałacu Krzysztofory. Wystawa pokonkursowa będzie prezentowana w Celestacie.

AG