Klasy szóste z wizytą w Hobbitonie

14 listopada 2019

14.11.2019 r. uczniowie klas 6A i 6B wraz z opiekunami udali się do kina Kijów na spektakl teatralny pt. ,,Hobbit”. Niesamowite przygody dzielnego Bilba nierzadko wywoływały fale gromkiego śmiechu ze strony widowni. Wszystko za sprawą naprawdę dobrej gry aktorskiej oraz świetnie zrealizowanych, jak na warunki teatralne, efektów specjalnych.
Po spektaklu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z aktorami, którzy w inspirujący sposób opowiadali o swojej pracy nad sztuką. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, jak teatr ewoluował na przestrzeni kolejnych epok, zwłaszcza w kontekście wykorzystywanych w nim efektów specjalnych. Następnie aktorzy odpowiadali na liczne pytania uczniów.
Przedstawienie okazało się być doskonałym uzupełnieniem i podsumowaniem cyklu zajęć poświęconych omawianiu lektury.

AM