Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Zamek Wiśnicz - wycieczka klasy 4, 6a i 6b

30 października 2019

W dniu 30.10.2019 r. uczniowie klas VI i IV wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do zamku Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu. Pani przewodnik oprowadziła nas po pałacu, opowiadając interesująco historię tego miejsca.
Przemierzaliśmy kolejne sale, zachwycając się starymi obrazami, freskami, gobelinami i meblami. Stopniowo wzbogacaliśmy swoją wiedzę o nowe wyrazy i pojęcia, takie jak: krużganki, okna iluzoryczne, locus secretus. Zwiedzanie zamku zakończyliśmy na galerii widokowej, skąd podziwialiśmy panoramę miasta.
Kolejnym punktem programu wycieczki były warsztaty alchemiczne, podczas których został nam zaprezentowany alchemiczny sprzęt. Pasjonująco spędziliśmy czas na wykonywaniu „wybuchowych” doświadczeń, odczytywaniu tajnej wiadomości i odkrywaniu zawiłej receptury alchemika, co zaowocowało samodzielnym skomponowaniem przez uczniów perfum.
Jednak najwięcej emocji wywołała wirtualna podróż w czasie, jaką odbyliśmy dzięki obejrzeniu cyfrowej prezentacji z wykorzystaniem urządzenia zwanego Occulus.
Wycieczka do Nowego Wiśnicza była niezwykłą lekcją, w czasie której jej uczestnicy przyswajali wiedzę historyczną, rozwijali w sobie pasję badawczą oraz poznawali świat wszystkimi zmysłami.

AM