Zajęcia klasy 5a w Ogrodzie Botanicznym

24 października 2019

W dniu 23 października 2019r. uczniowie klasy 5a uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych w Ogrodzie Botanicznym przy ul. Kopernika w Krakowie. Podczas zajęć młodzi przyrodnicy oglądali różne okazy roślin
krajowych i egzotycznych i poznawali sposoby przystosowania się tych roślin do środowiska. Badali zapachy różnych roślin i opisywali kolorystykę jesiennych liści. Duże zainteresowanie wzbudziły rośliny jadalne i przyprawowe: pieprz, awokado, bananowiec i rośliny cytrusowe oraz obserwacja olbrzymich paproci i ułożenia zarodni z zarodnikami na liściach.

Obserwując zaangażowanie badawcze młodzieży można oczekiwać, że wiadomości zdobyte podczas tych zajęć w znacznym stopniu przyczynią się do rozwinięcia ich zainteresowań botanicznych.

ASz