Zajęcia w Muzeum Archeologicznym

1 kwietnia 2019

1.04.2019 roku uczniowie klasy 5 b uczestniczyli w aktywnych zajęciach ,,Poszukiwacze skarbów - pokój zagadek" na terenie Muzeum Archeologicznego w formie zwiedzania, prezentacji i warsztatów. Poznali historię pozyskiwania zbiorów prezentowanych na wystawie ,,Bogowie starożytnego Egiptu” oraz zapoznali się z najważniejszymi z nich.
W trakcie prezentacji multimedialnej, poznali ciekawostki na temat zbiorów oraz starożytnego Egiptu. W trakcie części warsztatowej, uczestniczy zostali podzieleni na grupy 3 osobowe. Każda grupa dostała kilka zagadek związanych ze zbiorami ze starożytnego Egiptu i poruszanymi wcześniej tematami. Rozwiązania zagadek były kluczem do otwarcia kłódek zamykających skrzynie ze skarbami. Każda grupa otrzymała nagrody.
Później uczniowie zwiedzili  wystawę "Pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski" prezentującą różne aspekty życia dawnych mieszkańców Małopolski, od człowieka neandertalskiego (70.000 lat temu) po mieszczan średniowiecznego Krakowa (700 lat temu).

BM