Klasa 5a w Podziemiach Rynku Głównego

1 lutego 2019

W piątek 1 lutego uczniowie klasy 5a wybrali się do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Podziemia Rynku zostały odkryte, właściwie przez przypadek, podczas prac remontowych rozpoczętych w 2005 roku, które udostępnione zostały turystom po kilkuletniej budowie. Około 4 metry pod płytą Rynku powstał unikatowy na skalę europejską rezerwat archeologiczny, który daje możliwość podziwiania odnalezionych skarbów i poznania burzliwych dziejów średniowiecznego Krakowa.
Znajdują się tu autentyczne mury, drogi i przedmioty odkryte podczas prac archeologicznych. Na wystawie można zobaczyć m.in. średniowieczne narzędzia, zabytkowe monety, przybory higieniczne, gliniane figurki, ozdoby, a nawet kostki do gry.
Wystawa jest w pełni multimedialnym widowiskiem. Dużą atrakcją dla uczniów była kurtyna z pary wodnej, hologramy, ekrany dotykowe itp.

ET-Sz