Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Przedstawienie "trik Patryka"

20 grudnia 2018

W dniu 18 grudnia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Ludowego z przedstawieniem "trik Patryka". W spektaklu i warsztatach uczestniczyli uczniowie klas 6 i 7.

"trik Patryka" to opowieść o dorastaniu, konieczności akceptacji inności i tolerancji. Aby pomóc niepełnosprawnemu bratu Patryk musi otworzyć się na świat i innych ludzi. Kiedy nie może znaleźć odpowiedzi na swoje pytania w domu, szuka ich w szkole i poza nią. Każda z postaci, z którą rozmawia okazuje się na swój sposób "inna", od każdej uczy się czegoś nowego. Aktorzy - Piotr Franasowicz i Ryszard Starosta dwoili się i troili aby przedstawić kolejne postacie. Robili to w sposób niezwykle żywiołowy, sugestywny i trafiający do odbiorców.

Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w warsztatach, omówili przesłanie zawarte w przedstawieniu. Mieli możliwość rozmowy na temat niepełnosprawności, imigrantów, zachowań ludzi, które postrzegają jako dziwne, głupie czy nienormalne. Przesłanie zawarte w spektaklu odnieśli w bardzo trafny sposób do sytuacji, z którymi spotykają się w klasie i swoim najbliższym otoczeniu.

AG