Wycieczka do Dąbrowej

17 października 2018

W poniedziałek 15.10.2018 uczniowie klas 0-III uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego w miejscowości Dąbrowa, położonej nieopodal Puszczy Niepołomickiej. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. W progu powitała nas właścicielka i zaprosiła na śniadanie. Następnie dzieci z ogromnym zainteresowaniem zwiedziły całe gospodarstwo wiejskie. Miały okazję zaglądnąć do kurnika i do obory. Wysłuchały informacji o hodowli zwierząt domowych. Kolejno dzieci uczestniczyły w warsztatach pieczenia chleba, gdzie własnoręcznie wykonały bułeczki w dowolnym kształcie. Potem wszyscy udali się na przejażdżkę wozem, wzdłuż pięknej wsi. Gospodyni p. Kazimiera zaprosiła wszystkich na pyszne naleśniki z bitą śmietaną. Szczęśliwe i najedzone dzieciaki, beztrosko korzystały z uroków pięknej pogody na placu zabaw. Dzieci pełne wrażeń z pięknie wypieczonymi bułeczkami, wróciły do Krakowa.

Właścicielom gospodarstwa składamy podziękowanie za gościnę i za serdeczne przyjęcie. Zapraszamy do galerii!

DSzF