Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Zielona Szkoła klas 5

2 października 2018

W dniach 24 – 28 września uczniowie klas V wraz z wychowawcami – p. Barbarą Maziarz i p. Ewą Trójniak-Szponder oraz p. Małgorzatą Kożuch uczestniczyli w "zielonej szkole". Miejscem nauki w tym tygodniu była Jodłówka Tuchowska. Program wyjazdu bogaty był w różnorodne zajęcia.
Dzień pierwszy:
Spacer z przewodnikiem-animatorem po rezerwacie „Skamieniałe Miasto” w Ciężkowicach, zakwaterowanie w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej, obiad, zapoznanie z regulaminami oraz przepisami BHP, przygotowanie wizytówek na drzwi pokoi. Po podwieczorku był spacer po okolicy, poznanie topografii wsi, fauny i flory okolicy oraz mikroklimatu Jodłówki Tuchowskiej, zwiedzanie Izby Regionalnej. Ten dzień zakończył się wyborami samorządu turnusu oraz dyskoteką.
Dzień drugi:
Po śniadaniu wzięliśmy udział w warsztatach wikliniarskich, podczas których każdy mógł wykonać mały, wiklinowy wianuszek oraz stosując technikę decoupage przyozdobić pamiątkowe, drewniane medale. Po obiedzie spędziliśmy czas na zabawach jeszcze bardziej integrujących nasze klasy oraz przygotowywaliśmy repertuar na planowane ognisko. Wieczorem konkurs "Mam talent" i możliwość zobaczenia talentów z innych grup, które również były w ośrodku.
Dzień trzeci:
Przed południem wzięliśmy udział w podchodach. Musieliśmy odnaleźć i wykonać szereg zadań a na koniec odnaleźć grupę, która ukryła się w lesie. Po obiedzie był czas na zajęcia sportowe na siłowni, zajęcia cyrkowe oraz kreatywną zabawę klockami Lego. Dzień zakończyliśmy śpiewem podczas ogniska z pyszną kiełbaską.
Dzień czwarty:
Kolejny dzień na terenie Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki  to oczywiście wyjście na górę Brzankę na wysokość 534 m. Na tym ternie mieszkają różne dzikie zwierzęta, nam udało się wypatrzyć lisa. Po drodze widzieliśmy Pomnik poświęcony partyzantom Batalionu „Barbara”. Po męczącym wyjściu na szczyt Brzanki oraz platformę widokową odpoczęliśmy i posililiśmy się w Bacówce. Po obiedzie relaksowaliśmy się wykonując kwiaty z origami. Dzień zakończył się pokazem mody i fryzur oraz wręczeniem dyplomów na zakończenie turnusu.
Dzień  piąty:
Zaraz po obiedzie wyjechaliśmy do Trzcinicy, gdzie z przewodnikiem zwiedziliśmy wystawę i skansen archeologiczny „Karpacka Troja”.  Po obiedzie trzeba było podopinać walizki i powrócić do Krakowa.

ETSz

zobacz zdjęcia