Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Klasy 8a i 8b w Michałowie

20 września 2018

13 września 2018 roku, klasy ósme odbyły wycieczkę do Stadniny Koni Arabskich w Michałowie.
Wyjazd był podsumowaniem ubiegłorocznego projektu biologicznego pt. „Odpowiedzialność za zdrowie i dobrostan zwierząt towarzyszących”, realizowanego wspólnie przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 W Krakowie i Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim.
Podczas pobytu w ośrodku, uczniowie zapoznali się z warunkami hodowli koni arabskich i ich osiągnieciami na licznych wystawach krajowych i międzynarodowych. Dowiedzieli się również, ze konie, które maja wspaniałe warunki bytowania i żywienia oraz doskonałą opiekę, mogą być szczęśliwe i zdobywać najwyższe trofea. Na początku młodzież oglądała salę, w której zgromadzono puchary, medale, statuetki, kotyliony i siodła zdobyte podczas zawodów.
W dalszej części wycieczki uczniowie poznali warunki i sposób żywienia krów rasy „Jersey”, które cechuje wysoka mleczność, dzięki czemu są cennym materiałem hodowlanym w gospodarstwach rolnych.
Pobyt w stadninie udowodnił młodzieży, że właściwa opieka nad podopiecznymi przynosi zawsze duże korzyści, a zwierzęta czują się szczęśliwe.

 

ASz