Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Zielona Szkoła 7b

9 maja 2018

W dniach 7-9 maja klasa 7b uczestniczyła w trzydniowej wycieczce, tzw. „Zielonej szkole”. Miejscem pobytu był Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy w Korzkwi. 
Hasłem zielonej szkoły była „Aktywna Integracja-bliżej przyrody, bliżej regionu" czyli zaangażowanie całej grupy we wspólne działania i zabawę. Uczestnicy imprezy brali udział w konkurencjach i zadaniach, wymagających zgrania, współdziałania i komunikacji grupy. W celu zmobilizowania uczestników każda z konkurencji była oceniana według stosownego kryterium (punktowe, zaliczeniowe, czasowe).
Na program imprezy składały się: gry i zabawy integracyjne, konkurencje sprawnościowo-ruchowe, podchody, gry intelektualne (zagadki, łamigłówki, testy), oraz zapomniane gry podwórkowe (np. śledź). Zwieńczeniem każdego dnia były działania rozrywkowe (ognisko, warsztaty przygotowania pizzy). Uczniowie zwiedzili również zamek rycerski w Korzkwi, gdzie wzięli udział w ścieżce edukacyjnej pn.” Moje spotkanie z zamkiem Korzkiew” rekomendowanej przez Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Wszyscy wspaniale się bawili. Zmęczeni i zadowoleni wrócili do Krakowa.

EK