Kraków-nasze miasto

16 listopada 2017

Dnia 16 listopada klasy IV a i IV b udały się na spacer po Krakowie – dawnej stolicy Polski, kraju, który sięgał kiedyś „od morza do morza”. Pani Małgorzata Kożuch w ten idealny sposób przybliżyła uczniom zagadnienia z zakresu geografii. W trakcie lekcji uczniowie poznawali topografię miasta oraz sposoby wyznaczania kierunków świata. W miejscu, które ma tak długą i bogatą historię jak Kraków nie sposób uniknąć pytań o pochodzenie niektórych zwyczajów czy o początki miejsc istniejących wydawałoby się „od zawsze”. W czasie spaceru po Krakowie uczestnicy lekcji pod kierunkiem pani Elżbiety Kosieniak mogli dowiedzieć się jaka jest geneza najbardziej znanych krakowskich zwyczajów, poznać opowieści i postacie historyczne.