"Lato w szkole 2024"

5 lipca 2024

W dniach od 24 czerwca do 5 lipca 2024 roku odbyła się akcja „Lato w szkole”, w której uczestniczyło 30 uczniów naszej szkoły. W tym czasie zorganizowane zostały różnorodne zajęcia, podczas których dzieci mogły wykazać się kreatywnością, poszerzyć swoją wiedzę oraz rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania.
Akcję rozpoczęła wizyta w Międzynarodowym Centrum Kultury, gdzie uczniowie poznali sekrety dendrologii i wykonali kreatywne prace plastyczne. Następnie odbył się rejs po Wiśle. Godzinna podróż odbyła się pomiędzy Bulwarem Inflanckim a Bielanami.
Zwiedzili również ekspozycję w Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz budowali Miasto Przyszłości w „Strefie Kreatywności”.
Wiele emocji wzbudziła wizyta w kręgielni Hala Centralna, podczas której dzieci testowały różne techniki gry oraz uczyły się współzawodnictwa grupowego. Zabawa okazała się niezwykle ekscytująca, a rywalizacja o punkty dostarczyła wszystkim sportowych emocji.
W parku rozrywki GOkidz! oddali się szalonej zabawie w labiryncie atrakcji.
Dużo zabawy dostarczyła także wystawa klocków Lego „Świat w budowie”. Poza podziwianiem licznych i różnorodnych budowli z klocków Lego, dzieci miały okazję stworzyć własne konstrukcje.
Podczas zajęć z RoboTim uczestnicy akcji samodzielnie konstruowali i programowali budowle z klocków Lego oraz tworzyli samoloty, które szczęśliwie startowały i lądowały na szkolnym korytarzu oraz łódki z napędem powietrznym. Wykonywali również eksperymenty oraz slime’y, które zabrali do domu.
Atrakcją były wyjścia do Cinema City na filmy animowane  „W głowie się nie mieści 2” oraz „Gru i Minionki: Pod przykrywką”.
Dodatkowym urozmaiceniem zajęć były zajęcia i konkursy plastyczne w których dzieci zdobywały nagrody. Uczestnicy jedli pyszne obiady w stołówce szkolnej. Po posiłku chętni uczestniczyli w zajęciach czytelniczych poznając przygody bohaterów książki "Sposób na Elfa".

Barbara Maziarz
Magdalena Jewuła