Projekt wymiany korespondencji w języku angielskim w klasie 6a

18 czerwca 2024

Uczniowie z klasy 6a naszej szkoły od września 2023r. brali udział udział w międzyszkolnym projekcie wymiany korespondencji w języku angielskim pt. CHILDREN WRITE LETTERS.
Tematyka listów związana była z codziennym życiem nastolatków. Na początku uczniowie przedstawiali siebie i swoje zainteresowania, a potem tematy przychodziły same do głowy :-) Uczniowie korespondowali z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 48 im. Szarych Szeregów.
Celem projektu było propagowanie nauki języka angielskiego wśród uczniów, wymiana doświadczeń między rówieśnikami z różnych szkół. Podsumowaniem projektu było spotkanie uczniów klas 6 oraz wspólny spacer po Lasku Wolskim. Uczniowie mieli okazję, podczas luźnych rozmów, nawiązać bliższe znajomości, a swobodna atmosfera panująca wśród uczniów sprzyjała lepszemu poznawaniu się.
Mamy nadzieję, że nawiązane kontakty nie zanikną, a niektóre relacje przerodzą się w przyjaźń. Całość projektu oraz zaangażowanie uczniów nadzorował koordynator - nauczyciel języka angielskiego – Pani Dorota Łach