Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Zielona szkoła w Rabce Zdrój - kl. 2b i 3a

16 czerwca 2024

W środę 12 czerwca po obiedzie kl. 2b i 3a wyjechały autokarem na wycieczkę do Rabki Zdrój.
Rabka – Zdrój to miasto usytuowane w malowniczej kotlinie u podnóża Gorców na wysokości 500-600 m n.p.m., w dolinie rzeki Raby.  W roku 1996 roku, jako dowód uznania za pracę na rzecz dzieci, podczas I Światowego Zlotu Kawalerów Orderu Uśmiechu, Rabka-Zdrój otrzymała zaszczytny tytuł „Miasto Dzieci Świata”.
Naszą bazą noclegową była „Willa Ela”, która zapewniła wszystkim: przepyszne posiłki (nawet niejadki znalazły coś dla siebie), piękne pokoje z wygodnymi łóżkami, plac zabaw na którym spędzaliśmy popołudnia gdy nie padało i salę zabaw, a także basen z którego nie udało się niestety skorzystać. 
Podczas naszego pobytu na zielonej szkole pogoda za bardzo nas nie rozpieszczała. Aczkolwiek pojawiający się deszcz nie przeszkadzał nam w codziennych pieszych wędrówkach do zamierzonego miejsca.
W pierwszym dniu udaliśmy się na spacer do amfiteatru, a także do Parku Zdrojowego zobaczyć fontannę ze słoniami i zjedliśmy pyszne tradycyjne lody. Wieczorem graliśmy wspólnie w gry planszowe, bawiliśmy się na placu zabaw podziwiając piękną tęczę.
Drugi dzień rozpoczęliśmy śniadaniem i grą w zespołach „Kto ułoży najwięcej wyrazów z liter?”, wszyscy byli bardzo pochłonięci zadaniem i dobrze ze sobą współpracowali. A gdy deszcz trochę ustał, udaliśmy się na wycieczkę przez Park Zdrojowy, gdzie mogliśmy podziwiać liczne fontanny, piękne kwiatowe dywany, tężnie solankową i miło spędzić czas na wielkim placu zabaw. Dzień zakończyliśmy kolacją, dyskoteką i zabawami w basenie z piłeczkami
W ostatnim dniu pogoda nas w końcu nagrodziła słońcem i udaliśmy się do Rynku, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy Pomniku Św. Mikołaja. Cześć uczniów udała się do Rabkolandu, a reszta oddała się harcom na wodnym placu zabaw. Następnie spotkaliśmy się wszyscy na lodach w naszej zaprzyjaźnionej lodziarni. Tuż przed wyjazdem zjedliśmy ostatni obiad… pyszne pierogi z borówkami i śmietaną. 
Podczas zielonej szkoły uczniowie bardzo się zintegrowali i ze smutkiem żegnali Rabkę Zdrój, twierdząc, że chcieliby tu zostać na dłużej, bo wycieczka była bardzo udana. 

Ku pokrzepieniu- udało nam się zarezerwować termin na przyszły rok.

Ewa Juścik
Alina Pacura
Magdalena Jewuła

Galeria zdjęć