Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Wycieczka do Parku Etnograficznego Krakowiaków Zachodnich w Wygiełzowie

13 czerwca 2024

Dnia 11 czerwca 2024 roku, uczniowie klasy pierwszej i drugiej a wyruszyli na wycieczkę do skansenu w Wygiełzowie. Był to dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
Na miejscu przywitał nas przewodnik, który okazał się niezwykle sympatyczny i pełen pasji do swojej pracy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Dworu z Drogini z 1730 roku. Obiekt drewniany, z zewnątrz otynkowany gliną i bielony. Należał do zamożnej szlacheckiej rodziny Bzowskich. Potem udaliśmy się do tradycyjnej chaty wiejskiej, gdzie dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądało życie rodziny na wsi sto lat temu. Następnie oglądaliśmy dawne narzędzia rolnicze.
Jednym z punktów programu była wizyta w Kościele z Ryczowa z 1623 roku, w Remizie Strażackiej ze Złotnik oraz chałupę Sołtysia z Przegini Duchownej z 1862 roku. W czasie wolnym uczniowie zwiedzili również inne chaty.
Po intensywnym zwiedzaniu nadszedł czas na odpoczynek i posiłek. Potem dzieci udały się na warsztaty, gdzie każde dziecko mogło samodzielnie pomalować drewniane korale

Wycieczka była bardzo udana i wszystkim się podobała.

J. Sitnik
D. Szlagan-Fijał
E. Trójniak-Szponder
J. Dziamarska

Galeria zdjęć