Kręglowe Emocje - Klasowy Dzień na Torze

5 czerwca 2024

Dnia 5.06 klasy 6a, 8a, 8b udały się na zajęcia sportowe do nowo otwartej Kręgielni Hala Centralna Bowling & Food w Krakowie. Kręgle są rodzajem gry w kule, polegającej na toczeniu kuli strąceniu 10 ciężkich kręgli. Mało kto wie, że kręgle dzielą się na takie gatunki jak: parkietoweklasycznebowlingrosyjskie. Kręgle klasyczne rozwinęły się tylko w Europie, z kolei bowling jest rozpowszechniony na całym świecie - większość ludzi pod hasłem "kręgle" widzi właśnie bowling.
Uczniowie wkroczyli w świat rozrywki "na pełnych obrotach". Testowali różne techniki gry oraz uczyli się współzawodnictwa grupowego. Gra ta sprzyjała przyjacielskiej zabawie i okazała się bardzo cenna w procesie integracji klasowej i międzyklasowej

Małgorzata Kamzik
Dorota Łach