Uczeń SP16 finalistą Tarnowskiego Konkursu Chemicznego

31 maja 2024

W dniu 20 maja 2024 r. odbyła się uroczysta gala podsumowująca V. edycję Tarnowskiego Konkursu Chemicznego.
Konkurs organizowany jest przez Katedrę Chemii Akademii Tarnowskiej i przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Patronat nad konkursem objęli JM Rektor Akademii Tarnowskiej oraz Prezydent Miasta Tarnowa.
Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 8a Dominik Bator został finalistą Tarnowskiego Konkursu Chemicznego. Podczas konkursu trzeba było wykazać się wiedzą i umiejętnościami na poziomie szkoły średniej. Finał składał się z dwóch części: teoretycznej oraz laboratoryjnej, podczas której uczeń musiał prawidłowo wykonać zadania doświadczalne w laboratoriach chemicznych Katedry Chemii.

Gratulujemy Dominikowi wspaniałego wyniku
i życzymy dalszych sukcesów.