Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Wycieczka do Muzeum Elektroniki - kl. 2b i 3a

26 kwietnia 2024

W środę 24 kwietnia klasy 2b i 3a wzięły udział w warsztatach w Muzeum Elektroniki na temat: „Historii gier wideo”. Ale niech Was ta nazwa nie zmyli, bo chyba daleko im do typowego muzeum! 
Jest to wyjątkowe miejsce w Krakowie, w którym czas się zatrzymał: można tam zobaczyć najstarsze telefony, telewizory, radia oraz to, co najbardziej interesowało naszych uczniów – przekrój przeróżnych konsol oraz gier wideo
Po wejściu do muzeum przywitał nas Pan Łukasz i przedstawił nam zasady jakie obowiązują w muzeum: co uczniowie mogą, a co jest zakazane podczas eksplorowania wystawy. Ku zdziwieniu wszystkich, każdy mógł dotknąć i poczuć na własnej skórze, choćby jak pracowały suwaki w radiu czy jak sterowało się dżojstikiem. Zajęcia rozpoczęły się od wykładu o początku gier wideo, połączonego z demonstracją dawnych konsol i urządzeń związanych z graniem, między innymi: pierwszej gry video, konsoli od Nintendo, Sega, Atari i innych. Po 15 minutowej prezentacji dzieci miały wolny czas w którym mogły zagrać na 40 stanowiskach z retro grami. W między czasie p. Łukasz przeprowadził mini turniej na najstarszej grze w muzeum „PONG”– emocji i uśmiechu było, co nie miara!  Po długiej rywalizacji wyłowiono zwycięzcę - ucznia klasy 3a - Maksymiliana Zawadzińskiego. Nagrodą była przenośną konsola Tetris!

Polecamy odwiedzić to miejsce. 

Ewa Juścik
Alina Pacura

Galeria zdjęć