Pierwszaki w Sądzie Okręgowym

26 kwietnia 2024

W piątek 26 kwietnia klasa 1 a , udała się do sądu mieszczącego się przy ul. Przy Rondzie 7.
Na miejscu powitał nas Sędzia pan Paweł Cyran. Sędzia zaprosił nas do sali rozpraw, gdzie na początku czekała na nas wielka niespodzianka.
Przywitali nas Pan Policjant i jego piękny owczarek belgijski - pies Klif. Opiekun i jego pies zaprezentowali kilka sztuczek z tresury psów policyjnych. Kolejno dzieci w prawdziwych togach,  poprowadziły fragment rozprawy sądowej.
Na zakończenie odbył sie quiz z nagrodami. Dzieci były zachwycone i obiecały wrócić na kolejne spotkanie z Panem Sędzią.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Dominice, Mamie Olafa Limanówki i Panu Sędziemu za zorganizowanie i poprowadzenie tak nadzwyczajnego i kształcącego spotkania w sądzie.

ks.Piotr Pilch
Dorota Szlagan- Fijał