Dzień Ziemi w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 6

23 kwietnia 2024

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszej szkole odbywały się pod hasłem „Planeta kontra plastik”.
W marcu nauczyciele przedmiotów ścisłych ogłosili konkurs na wykonanie dowolnej pracy z przedmiotów plastikowych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1 – 7 z naszej szkoły i Szkoły Podstawowej nr 4. Oceniając dostarczane prace komisja zwróciła uwagę na kreatywność, estetykę i różnorodność prac.
22.04.2024r odbyło się spotkanie poświęcone omówieniu aktualnych problemów naszej planety. Program przygotowała klasa 7a, która skupiła swoją uwagę głównie na wskazaniu zagrożeń wynikających z nadmiernej produkcji opakowań plastikowych. Młodzież  przygotowała swoje propozycje działań mogące zapobiec tej sytuacji a wyniki przedstawiła w formie gazetki ściennej. Podczas spotkania uczestnicy mogli zapoznać się na podstawie filmu w jaki sposób następuje recykling butelek plastikowych i jak następnie opakowania wracają do ponownego użytkowania.
Ostatnim punktem spotkania było wręczenie przez Pana Dyrektora dr Bogdana Dobruckiego dyplomów i nagród uczestnikom Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego „Przedmioty użytkowe pochodzące z recyklingu plastiku” i zwiedzanie wystawy nagrodzonych prac.

W konkursie nagrodzeni zostali następujący uczniowie:
Małgorzata Bielecka  SP16
Mykhailo Bulyha  SP16