Wiosna w świetlicy

8 kwietnia 2024

Klasa 1 rozpoczęła drugie półrocze w świetlicy z bardzo dużą energią.
Najwięcej tego zapału próbowaliśmy spożytkować podczas nauki piosenki o wiośnie - zarówno w jej śpiewaniu, jak i tańczeniu z użyciem kolorowych chust, czego efekty można zobaczyć w nagraniu.
Pierwsze oznaki wiosny inspirowały uczniów do tworzenia prac plastycznych. Powstały krokusy i żonkile "malowane plasteliną", mozaikowe słońce, kreatywne chmurki, a także pierzaste bociany.
W czasie zajęć świetlicowych klasa 1 podejmowała też wyzwania, biorąc aktywny udział w ogłoszonych konkursach. Uczniowie pracowali zarówno indywidualnie, jak i w grupie. Nie brakowało również czasu na dobrą zabawę. Największym zainteresowaniem w ostatnich tygodniach w świetlicy cieszyły się zabawy konstrukcyjne z wykorzystaniem dużych klocków oraz różne zabawy integracyjne w kole.

Magdalena Krysztofek