Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Na sześciu nogach – owady wokół nas

22 marca 2024

21 marca 2024 uczniowie klas 1a i 2a uczcili Pierwszy Dzień Wiosny w Muzeum Przyrodniczym w Krakowie. Tematem przewodnim były owady – najliczniejsza grupa zwierząt zamieszkująca naszą Planetę.
Przyroda stanowi nieodłączny element naszego życia i wzbudza bardzo wiele emocji, szczególnie wśród najmłodszych. Dlatego edukacja przyrodnicza prowadzona w muzeum daje możliwość obcowania z nią, kształtuje szacunek do przyrody i podnosi świadomość ekologiczną.
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, na których obserwowali żywe okazy. Zapoznali się także z budową i znaczeniem owadów w przyrodzie. Potem zwiedzali stałą ekspozycję w Muzeum. Mieli okazję zobaczyć jedynego na świecie zachowanego w całości nosorożca włochatego liczącego ok. 30 tysięcy lat. Na wystawie prezentowane były również m.in. kopalne szczątki mamutów i niedźwiedzia jaskiniowego. Zobaczyli także prezentacje poświęcone współczesnym i wymarłym mięczakom oraz minerałom i skamieniałościom. Mogli też tam spotkać żywe zwierzęta: drobne ssaki, gady czy płazy.

Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w tych zajęciach.

J. Sitnik
D. Szlagan-Fijał

Galeria zdjęć