Pasowanie na Czytelnika

6 marca 2024

Co roku w bibliotece szkolnej odbywa się wspaniała uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych!
Uczniowie otrzymali garść informacji na temat regulaminu wypożyczania książek i zasad zachowania w bibliotece. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Teraz każdy z uczniów mógł już wypożyczyć swoją pierwszą książkę!
Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali Wyprawki Czytelnicze - książkę "Wnuczka antykwariusza" Justyny Bednarek oraz broszurę informacyjną dla rodziców. Zostały one przygotowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka-wielki człowiek", której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci.

Wszystkim pierwszakom życzymy,
aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!

Barbara Maziarz
Dorota Szlagan-Fijał