Akcja "Zima w szkole 2024"

16 lutego 2024

W dniach od 12 do 16 lutego 2024 roku odbyła się akcja „Zima w szkole”, w której uczestniczyło 30 uczniów z naszej szkoły. W tym czasie zorganizowane zostały różnorodne zajęcia, podczas których dzieci mogły wykazać się kreatywnością, poszerzyć swoją wiedzę oraz rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania.
Akcję rozpoczęła wizyta w Muzeum minifigurek i zestawów Lego „Brick & Figs”. Tam oglądaliśmy niesamowitą wystawę oraz braliśmy udział w warsztatach, które wywołały w nas wiele emocji. Następnie odbyły się zajęcia z robotyki Robo Tim, podczas których stworzyliśmy dźwig, a na kolejnych własną wyrzutnię, którą każdy z nas mógł zabrać do domu. W parku GOkidz! spędziliśmy aktywnie czas, świetnie bawiąc się na niezliczonych atrakcjach. W tym dniu odkryliśmy też jak dbać o swoje bezpieczeństwo i jak ważna jest higiena podczas warsztatów przygotowanych przez Sanepid. Wielka gra planszowa sprawiła nam nie lada wyzwanie, które zakończone zostało sukcesem. W Międzynarodowym Centrum Kultury dowiedzieliśmy się czym jest i jak ważne jest dziedzictwo kulturowe podczas warsztatów „Kraków Wielokulturowy”. Nie obyło się oczywiście bez świętowania Walentynek, kiedy to tworzyliśmy kartki i upominki, które następnie wręczyliśmy swoim wybrankom. Zajęcia warsztatowe Grupy Aktywni „Królestwo zwierząt dostarczyły nam wielu wrażeń, gdy sami mogliśmy stworzyć swoją wielką mapę świata oraz poszerzyć wiedzę dotyczącą ich mieszkańców. Wielką atrakcją było wyjście do Cinema City na film animowany „Wyfrunięci”. Dodatkowym urozmaiceniem zajęć były konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Jedliśmy pyszne obiady w stołówce szkolnej oraz graliśmy w gry doskonalące naszą koncentrację uwagi.

Barbara Maziarz
Aleksandra Żóraw