Styczeń w świetlicy szkolnej

11 lutego 2024

Chociaż pogoda za oknem nie przypomina zimowej aury, to na świetlicy szkolnej miesiąc styczeń był poświęcony zimie.
Uczniowie poznawali charakterystykę zimy, rozmawialiśmy o sportach zimowych. Przeprowadzono zajęcia o krajach wiecznego lodu i śniegu, na których uczniowie mogli zapoznać się z położenie Arktyki oraz Antarktydy, dowiedzieć się na temat życia Eskimosów, poznać zwierzęta zamieszkujące dane tereny. Oglądaliśmy film przyrodniczy o Arktyce i Antarktydzie.
Wprowadziliśmy nowość na zajęciach plastycznych - diamond paiting, czyli mozaikę diamentową i kolorowanki relaksacyjne. Cieszyło się to bardzo dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem dzieci.
W ostatnim tygodniu w świetlicy królowały bajki H.C.Andersena. Czytaliśmy znane utwory tego wspaniałego pisarza, oglądaliśmy filmy. W ostatnim dniu szkoły, przed feriami, urządziliśmy pokaz mody bohaterów bajek Andersena i odbyła się zabawa taneczna.

Zespół nauczycieli świetlicy