Warsztaty biologiczne

17 stycznia 2024

W piątek 13 stycznia 2024 roku uczniowie klasy 2a, 2b i 3a uczestniczyli w warsztatach biologicznych na temat „Drożdże to też grzyby”. Warsztaty poprowadziła Pani Anna Szczepanik, nauczycielka naszej szkoły, której asystowali uczniowie z klasy 7a.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak są zbudowane i w jaki sposób rozmnażają się grzyby kapeluszowe, a jak drożdże? Prowadzili obserwację owocników za pomocą lupy, nauczyli się wykonywać preparaty mikroskopowe i obserwowali grzyby przez mikroskop, aby sprawdzić ich dokładną budowę. Uczniowie obserwowali doświadczenie, w którym udowodniono, że grzyby też oddychają wydzielając dwutlenek węgla. W podsumowaniu uczniowie wypełnili karty pracy, w których wskazali znaczenie drożdży dla człowieka.

Lekcja wzbudziła duże zainteresowanie uczniów.