Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkolne spotkanie świąteczne

7 stycznia 2024

W piątek 22 grudnia 2023 uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 16 oraz XLVI  Liceum Ogólnokształcącego zebrali się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział we wspólnym spotkaniu świątecznym. Wydarzenie poprowadziła p.Magdalena Jewuła. 
Na samym początku mieliśmy okazję wysłuchać  przemówienia  Ks.Piotra Pilcha, który przypomniał wszystkim, co było początkiem tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia przez ludzi na całym świecie:

"Ponad 2000 lat temu narodził się nasz Zbawiciel Jezus Chrystus w betlejemskiej stajence. 
Bez wygód i luksusu przyszedł na świat, by dać nam zbawienie. 
W każdej religii jest dla nas bardzo ważny,
czy u katolików, grekokatolików czy prawosławnych. 
Niech ten czas świąteczny, który jest przed nami,
będzie czasem modlitwy i spotkania z naszymi bliskimi przy wigilijnym stole 
oraz adoracji małego Jezusa w żłóbku w naszych kościołach."

Aby wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój, na scenie udekorowanej przez p. Józefę Sitnik, pojawili się Józef i Maryja z Dzieciątkiem oraz aniołowie i pastuszkowie w ramach występu Scholi Szkolnej, która zaledwie miesiąc od powstania, po raz pierwszy zaśpiewała w obecności publiczności. Najmłodsi uczniowie szkoły, którzy zasilili szeregi Scholi, wykazali się ogromnym zapałem, radością oraz determinacją i odwagą podczas występu.

Kolejnym etapem spotkania był konkurs na najpiękniej wykonaną piosenkę świąteczną, pastorałkę lub kolędę w wykonaniu poszczególnych klas, który przygotowała p.Lidia Koziołek-Pilikowska. Spośród nauczycieli wybrano jury w skład którego weszli: p.Jacek Pietruszka, p.Jakub Fijał oraz p.Alina Pacura
Każda klasa wykonała przygotowany przez siebie utwór, a cała zgromadzona społeczność przyłączała się do wspólnego śpiewania. Po naradach jury ogłosiło zwycięzców konkursu- zostali nimi uczniowie kl. 4.

Podczas kolędowania miał miejsce również wyjątkowy występ duetu uczniów z klasy 7a - Karoliny Kubica i Wojciecha Hybała. Wielkie gratulacje za odwagę i piękny, wspólny śpiew.

Następnie zostały uroczyście ogłoszone wyniki konkursu na "Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową" organizowanego przez p.Józefę Sitnik oraz odbył się również finał konkursu na „Najładniejszą dekorację świąteczną klasy” organizowanego przez Samorząd Uczniowski. W kategorii klas 1-3 zwyciężyła klasa 3, a w kategorii klas starszych 4-8 - wygrała klasa 6.

Na zakończenie spotkania głos zabrał p. Dyrektor - Bogdan Dobrucki, który złożył uczniom i nauczycielom najserdeczniejsze życzenia świąteczne i zaprosił wszystkich na spotkania wigilijne z wychowawcami w klasach. Każda klasa, dzięki pomocy rodziców i zaangażowaniu uczniów, miała w sali przygotowany stół z poczęstunkiem, gdzie mogli wspólnie zasiąść, podzielić się opłatkiem i wymienić swoje plany oraz doświadczenia związane ze Świętami Bożego Narodzenia. 

Alina Pacura
Joanna Lewińska
Dorota Łach
Ks. Piotr Pilch
Magdalena Krysztofek

 

Galeria zdjęć