Podsumowanie zbiórki dla zwierząt ze schroniska

19 grudnia 2023

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji pomocy dla zwierzaków w ramach "Wielkiej zbiórki dla burka i kocurka" organizowanej przez KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie przy ulicy Rybnej.
W naszą szkolną akcję pod hasłem: "Gwiazdka dla zwierzaków" zaangażowało się wiele osób (od tych najmłodszych do najstarszych). W mgnieniu oka świetlica oraz sala 24 zapełniły się wspaniałymi darami. Uzbieraliśmy mnóstwo karm, konserw, koców oraz zabawek dla zwierząt.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie KTOZ: Obecnie w Schronisku przebywa ponad 390 psów oraz ponad 430 kotów, wszystkie spragnione miłości, wszystkie potrzebujące domów i odpowiedniej opieki.
Mamy nadzieję, że dzięki wspaniałej postawie naszych uczniów, ich zaangażowaniu i pomocy, nie jeden zwierzak poczuje się jak w domu.

Akcja ta pozwoliła również uświadomić nam, że każdy z nas ma moc czynienia dobra oraz jak ważne jest dzielenie się z innymi.
Dziękujemy każdemu za zaangażowanie, świetlicy, samorządowi uczniowskiemu za wspaniałe działanie, wychowawcom, a także dziękujemy rodzicom za pomoc oraz przewiezienie darów do schroniska.

Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI z akcji oraz krótkiego, muzycznego występu najmłodszych uczestników świetlicy, przygotowanego specjalnie w ramach tej akcji charytatywnej.

Magdalena Jewuła
Joanna Lewińska