Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

"Pan Antenka i srebrny kubraczek”- spotkanie klasy 3a ze Świętym Mikołajem

8 grudnia 2023

W środę 6 grudnia kl. 3a udała się do NCK przy Al. Jana Pawła II na spektakl teatralny pt. „Pan Antenka i srebrny kubraczek” w wykonaniu Teatru Trip, który okazał się piękną mikołajkową opowieścią z bardzo ważnym przekazem. Uczniowie dowiedzieli się z niego, że zazdrość i egoizm nie prowadzą do niczego dobrego. I chociaż się różnimy, to każdy z nas jest wyjątkowy, cudowny i niepowtarzalny. 
Akcja przedstawiania toczyła się na rogu ulic Szklanej i Różanej w niezwykłym sklepie z zabawkami. Każdej nocy wszyscy mieszkańcy półek sklepowych ożywali i przygotowywali się do rannych zakupów – każda zabawka marzyła bowiem o tym, by stać się prezentem mikołajkowym. Pewnego dnia do sklepu trafił Pan Antenka, którego piękny i srebrny kubraczek przyciągał wzrok nie tylko chłopców, ale również dziewczynek. Zazdrosne zabawki postanawiały pozbyć się intruza. W całość wydarzeń został wplątany właściciel sklepu, Pan Konrad, który wyglądem przypominał pewnego Świętego… A jak się finalnie okazało nie tylko go przypominał…
Na naszej scenie ku uciesze wszystkich dzieci pojawił się najprawdziwszy Święty Mikołaj. A jak przebiegło spotkanie z nim? 
Zapraszamy do galerii!

Alina Pacura

Galeria zdjęć