Noc w Wieliczce

5 grudnia 2023

W tym roku Mikołaj zaprosił klasy 4 i 5 do Wieliczki na zwiedzanie kopalni oraz nocleg.

Po zakończonych lekcjach 5 grudnia uczniowie udali się na pobliską stację Grzegórzki i po niedługim czasie byli już w Wieliczce. Na początek do pokonania było 380 schodów, kolejne kilometry były na szczęście już po płaskim terenie. Podczas spaceru przez Kopalnię Soli „Wieliczka” uczniowie mieli okazję zobaczyć najciekawsze i najładniejsze podziemne miejsca oraz poznać legendy związane z kopalnią. Uczniowie mieli również okazję spotkać się ze Skarbnikiem, pod okiem którego uczestniczyli w mini turnieju. Po kolacji wszyscy spędzili noc w zdrowym, solnym mikroklimacie w Komorze Słowackiego 125 m pod ziemią. Rano, 6 grudnia, po śniadaniu wypoczęci wrócili do Krakowa.

Barbara Maziarz
Aneta Górak