Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

3 grudnia 2023

W dniu 25 listopada przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej zabawki w kształcie misia, dzień ten już od paru lat zapisał się w tradycji naszej szkoły i przedszkola. W tym roku z uwagi na to, że dzień ten wypadał w sobotę, obchodziliśmy go w poniedziałek, 27 listopada.
Uczennice klasy VII Martyna Giermek, Olga Juraszek i Karolina Kubica przygotowały zajęcia tematyczne dla przedszkolaków. Przypomniały historię jednego z najsłynniejszych misiów Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, czytając fragmenty powieści A.A. Milne. Wspólnie z dziećmi kolorowały portrety misia. Na koniec zorganizowały zabawy ruchowe. 
Zajęcia dały wiele radości zarówno przedszkolakom jak i ich starszym koleżankom.

Ten wyjątkowy dzień świętowali również uczniowie klasy 2b i 3a.
Klasa 2b wykonała swojego ogromnego Misia podczas zajęć plastycznych z p. Dorotą i z p. Ewą w Staromiejskim Centrum Kultury z siedzibą przy ul. Dietla 53.
Klasa 3a wykonała plakaty przedstawiające sylwetki Misiów w dwóch zespołach. Podczas lekcji uczniowie poszerzyli swoje wiadomości na temat genezy powstania tego święta, a także sporządzili piękne opisy, w formie pisemnej, swojego przyjaciela z dzieciństwa. A to wszystko w towarzystwie swoich ulubionych pluszowych przyjaciół, których mogli ze sobą przynieść do szkoły.

Joanna Lewińska
Alina Pacura
Ewa Juścik

Galeria zdjęć