Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Zielona szkoła - Gołkowice

17 listopada 2023

W dniach 13-17 listopada 2023 roku uczniowie z klasy 7 i 6 uczestniczyli w Zielonej Szkole w Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych. Pobyt obfitował w liczne atrakcje i wycieczki.
Byliśmy z wizytą u Bartnika Sądeckiego, gdzie zapoznaliśmy się z historią bartnictwa w Beskidzie Sądeckim, życiem i pracą pszczół oraz karmiliśmy kozy. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie wykonały świece z wosku pszczelego. Który smak miodu najbardziej im odpowiada mogli przekonać się podczas degustacji. Atrakcją wizyty była przejażdżka wozem konnym.
Jak żyli mieszkańcy Galicji uczniowie dowiedzieli się, zwiedzając Miasteczko Galicyjskie - stałą ekspozycję Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Tajniki wyrobu naturalnego mydła poznaliśmy podczas warsztatów, na których samodzielnie wykonaliśmy je według własnego pomysłu. W czwartek podziwialiśmy uroki Beskidu Sądeckiego spacerując po Leśnym Molo wśród koron drzew. Wycieczka zakończyła się na rynku Starego Sącza - jednego z najstarszych miast polskich. Podczas pobytu uczniowie mieli również czas na zajęcia edukacyjne, spacery po okolicy oraz zabawy integracyjne na terenie ośrodka.

Do Krakowa wróciliśmy pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia.

Joanna Lewińska
Barbara Maziarz

Galeria zdjęć