Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

„Obraz Złotego Wieku”- klasa 3a na wystawie na Wawelu

10 listopada 2023

We wtorek, 7 listopada kl. 3a zwiedziła wystawę „Obraz Złotego Wieku”. Lekcja muzealna, w której uczestniczyli uczniowie jest wstępem do konkursu organizowanego przez Muzeum Zamku Królewskiego na Wawelu dla klas 3 pt. „Odkryj Wawel”.
Podczas zwiedzania uczniowie przenieśli się do epoki ostatnich władców z dynastii Jagiellonów i przyjrzeli się cennym zabytkom kultury i sztuki z czasów renesansu. Poszukiwali odpowiedzi na pytania o to, jaka była wiedza i wyobrażenie na temat świata i natury, jakie dziedziny nauki fascynowały ówczesnych ludzi oraz jakie obowiązki i pasje towarzyszyły na co dzień władcom. Wśród wystawianych dzieł sztuki zobaczyli arcydzieła malarstwa i rzeźby znajdujące się w  wawelskich zbiorach albo sprowadzone na tę wystawę z polskich i europejskich muzeów, a także wiele zabytków nowo odkrytych lub mało znanych.
Być może największą atrakcją tej wystawy była możliwość stanięcia twarzą w twarz z wawelskimi głowami, zdjętymi ze stropu sali Poselskiej. Uczniowie mogli się przyjrzeć z bliska aż trzydziestu na co dzień niedostępnym arcydziełom sztuki rzeźbiarskiej.

Alina Pacura

Galeria zdjęć