Spektakl teatralny "Piotruś Pan"

25 października 2023

Dnia 19 października 2023 r. uczniowie klas Ia, IIa i IIIa wybrali się do Kina Kijów na przedstawienie teatralne pt. „Piotruś Pan w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
Aktorzy swoją grą, dynamiczną muzyką, niesamowitymi efektami świetlnymi, wartko toczącą się akcją zabrali dzieci na wyspę Nibylandię. Tam Piotruś Pan, Wendy, Madrasek i Kapitan Hak wprowadzili dzieci w magiczną krainę marzeń. Razem z nimi przeżywały niezwykłe przygody tytułowego bohatera, który pragnął na zawsze pozostać małym chłopcem.
Wartości jakie zostały przekazane w tym spektaklu to ponadczasowa dominacja dobra nad złem oraz działania zespołowe prowadzące do szczęśliwego zakończenia. Po zakończonym przedstawieniu dzieci długo jeszcze dzieliły się swoimi wrażeniami.

Alina Pacura
Dorota Szlagan-Fijał