Warsztaty klas ósmych w Goethe-Institut

23 października 2023

Uczniowie klas ósmych w dniu 19 października mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym i inspirującym projekcie pt. "Deutsch bewegt!" przygotowanym przez Instytut Goethego z Warszawy. Uczniowie mogli w ciekawy i nieszablonowy sposób sprawdzić swoją znajomość języka niemieckiego biorąc udział w kole fortuny, zabawach z językiem niemieckim oraz próbie rozmowy kwalifikacyjnej. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.
W ramach projektu uczniowie odbyli też wirtualny spacer po Dreźnie oraz mogli sobie zrobić zabawne zdjęcia. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość wykazać się pomysłowością podczas projektowania wzorów na płócienne torby. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali poczęstunek: owoce i słodycze oraz upominki: płócienne torby i zeszyty.

Mam nadzieję, że uczestnictwo w tego typu projektach wzmocni u młodzieży motywację do nauki języka niemieckiego :)

Joanna Florczyk
Ewa Trójniak-Szponder