Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Gry i zabawy klasy 5a, 6a, 7b, 8a w Parku Bednarskiego

20 czerwca 2023

W dniu 20.06.2023r. uczniowie klasy 5a, 6a, 7b i 8a spędzili pracowicie czas w Parku Bednarskiego. Park im. Wojciecha Bednarskiego to najładniejszy park w Krakowie, posiadający piękny widok na miasto. Leży on w obrębie starej części Podgórza na prawym brzegu Wisły. Znajduje się w zagłębieniu powstałym w wyniku eksploatacji wapieni na wys. 230-240 m n.p.m. W obrębie parku można wyróżnić dwie części – starsza ma charakter neoklasyczny, nowsza zaś modernistyczny. Park dzieli się na kilka głównych części: środkowy taras, górny taras, wielką serpentynę i łąkę zabawową.
Uczniowie na podstawie przygotowanych przez nauczyciela kart pracy odszukiwali na tablicach informacyjnych widomości pozwalające im uzyskać dane na temat powstania parku, jego założyciela i poznać przedstawicieli fauny. Wszyscy znakomicie rozwiązali zadania.
Następnie odwiedzili nowe zakamarki parku, który niedawno był przez władze miasta odnowiony i rekultywowany. Ostatnim punktem przed powrotem do szkoły, były lody o smaku czekoladowym lub prażonego masła.

Dorota Łach
Anna Szczepanik
Ewa Trójniak-Szponder

Galeria zdjęć