Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

"Spotkanie z Rodziną"

7 czerwca 2023

5 czerwca w naszej szkole odbyło się ”Spotkanie z Rodziną”, które połączyło  Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Dzień Taty. Wydarzenie podkreślające, że w rodzinie tkwi siła każdego człowieka, a bliskie spotkania z najbliższymi to podstawa funkcjonowania każdego z nas.
Organizatorem imprezy była świetlica szkolna.
Motywem przewodnim uroczystości był spacer. To właśnie wspólne wyjście i spędzanie ze sobą czasu są fundamentem więzi i relacji rodzinnych. Spacerując, nigdzie się nie spieszymy, jesteśmy dla siebie nawzajem, dając sobie poczucie bliskości, miłości i radości z bycia po prostu razem. Nasz spacer na tej scenie miał szczególny charakter, to był spacer umiejętności, talentów, chęci, a przede wszystkim ogromnego serca.

Udział w występach brali wszyscy uczestnicy świetlicy szkolnej. Było radośnie, dynamicznie, jak również refleksyjnie. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, recytatorskie, muzyczne i teatralne. Zespół „Zumba” zatańczył do „Deszczowej piosenki” i „Belgijkę”, przedstawiciele wszystkich młodszych klas wzruszyli rodziców piękną poezją o tematyce rodzinnej, były też piosenki o mamie i tacie, a nasze rodzinne spotkanie zakończył spektakl „Księżniczka na ziarnku grochu” szkolnego koła teatralnego „Patchwork”. Biorąc pod uwagę międzynarodowy charakter naszej szkoły, wiersze i piosenki zostały wykonane w języku polskim i ukraińskim, co wywołało wzruszenie u wszystkich rodziców. Wykonawcy zostali nagrodzeni ogromnymi brawami.

Galeria zdjęć

 

 

zespół nauczycieli świetlicy