Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Zielona Szkoła

13 października 2017

W dniach 2 - 6 października uczniowie klasy V wraz z wychowawcą p. Anetą Górak oraz p. Małgorzatą Kożuch uczestniczyli w "zielonej szkole". Miejscem nauki w tym tygodniu była Jodłówka Tuchowska. Program wyjazdu zawierał wiele różnych zajęć.

Dzień pierwszy:

Zakwaterowanie w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej, zapoznanie z regulaminami oraz przepisami BHP, drugie śniadanie, przygotowanie wizytówek na drzwi pokoi. Po obiedzie był spacer po okolicy, poznanie topografii wsi, fauny i flory okolicy oraz mikroklimatu Jodłówki Tuchowskiej. Był również czas na dotlenienie organizmy poprzez ćwiczenia fizyczne w siłowni na powietrzu. Była również możliwość zrobienia selfi z Mućką. Pogoda dopisała - było słonecznie i ciepło. po powrocie można było się jeszcze zrelaksować na placu zabaw. Ten dzień zakończył się dyskoteką, na której można było tańczyć lub podeprzeć ścianę (aby się nie zawaliła;)

Dzień drugi:

Kolejny dzień na terenie Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki  to oczywiście wyjście na górę Brzankę na wysokość 534 m. Na tym ternie mieszkają różne zwierzęta: sarny, jelenie, dziki, lisy, jeże, Spotkać można także około 140 gatunków ptaków. Nam udało się trafić na salamandrę plamistą, która chętnie pozowała do zdjęć. Po drodze widzieliśmy Pomnik poświęcony partyzantom Batalionu „Barbara”. Z platformy widokowej oglądaliśmy okolicę. Na szczęście nie padało, ale na szczycie powitał nas wiatr. Odpoczynek przy ciepłej herbacie był w Bacówce niedaleko szczytu góry. Po powrocie krótki odpoczynek, obiad i ... klasówka z tabliczki mnożenia, przygotowanie plakatu na Światowy Dziań Tabliczki Mnożenia, układanie konstrukcji z klocków Lego. Wieczorem konkurs "Mam talent" i możliwość zobaczenia talentów z innych grup, które również były w ośrodku.

Dzień trzeci:

Piesza wycieczka do XVI -wiecznego kościoła w Rzepienniku Biskupim. Jest to kościół późnogotycki, konstrukcji zrębowej o ścianach i dachu pokrytych gontem. Po powrocie krótka chwila zasłużonego odpoczynku i znów zajęcia. Tym razem warsztaty pozwalające lepiej się poznać, zintegrować i rozwinąć umiejętności. Po południu była olimpiada sportowa. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił w konkurencjach: kręgle, rzut do kosza, strzał na bramkę, hula-hop, skakanie na skakance oaz cieszący się największym zainteresowaniem - rzut gumiakiem. Uczniowie z klasy 5 odnieśli sukcesy w kręceniu hula-hop oraz trafieniami w kręgle. Po kolacji odbyło się ognisko z pyszna kiełbaską oraz śpiewaniem piosenek.

Dzień czwarty:

Po śniadaniu w ramach relaksu kreatywna zabawa z Lego, nauka gry w tenisa stołowego oraz mini turniej mini-futbolu. Po południu spacer po okolicy, poznanie historii kościoła parafialnego z XIXw. oraz wizyta w miejscowym sklepie;) Atrakcja popołudnia była wizyta w profesjonalnej siłowni w ośrodku. Wieczór zakończył się śpiewaniem piosenek: Karaoke

Dzień  piąty:

Rano lekcje matematyki -obliczanie na podstawie różnych map jak daleko od Kraskowa jesteśmy, oraz rozwiązywanie łamigłówek, przyrody - tworzenie własnej mapy hipsometrycznej oraz portretu widzianej w lesie salamandry plamistej.  Po obiedzie relaks na placu zabaw, odebranie dyplomów przez zwycięzców olimpiady, pakowanie i powrót do Krakowa:(

AG